sobota 2. prosince 2017

Základy práce s GITem

7:36 Posted by Pepa 1 comment
V minulém článku jsem velmi stručně popsal základní informace o GITu, zejména informace o pracovních prostorech jsou důležité pro pochopení toho jak s GITem pracovat (pracovní složka - stage - local repo - vzdálený repo). V tomto článku již budou praktické příklady využití GITu.
Založení repozitáře

Nejjednodušší cestou je zaregistrovat se na nějakém serveru, já zvolím například GITHUB, na kterém pak repozitář jednoduše založíme. Stačí pod symbolem plus zvolit New repository, následně vyplnit název repozitáře, volitelně popis a dát vytvořit tlačítkem Create repository. A repozitář je vytvořen na adrese https://github.com/"VášNick"/"NázevRepo"


Naklonování repozitáře

V příkazové řádce přejděte do složky, ve které budete chtít mít složku s repozitářem - pracovní složku, poté zadejte příkaz k naklonování repositáře:

git clone https://github.com/pepe999/MyRepo

Tento příkaz vytvoří složku "MyRepo" obsahující pouze skrytou složku .git jelikož jsme do repozitáře zatím nic nenahráli - to ihned napravíme.


add - commit - push

Vytvoříme v pracovní složce nějaký soubor (například text.txt) a přeneseme ho do STAGE - připravíme ho pro commit, k tomu slouží příkaz ADD - můžeme přidat přímo konkrétní soubor nebo všechny soubory a složky pomocí hvězdičky:

git add *

Všechny soubory máme připravené ve STAGE a pro nahrání do lokálního repozitáře stačí dát již jen commit. Ideálně i s komentářem - pomocí atributu -m, bez tohoto atributu nás GIT následně vyzve k zadání popisu.

git commit -m "first commit"  

Změny (vytvoření nového souboru) tedy již máme v lokálním repozitáři, takže tyto změny ještě odešleme do vzdáleného repozitáře na GITHUB:

git push origin master

Výsledek na GITHUBu vypadá takto:


Možností jak postupovat je samozřejmě více, například GITHUB Vám nějaké sám nabízí:

1 komentář:

  1. And that’s priceless outcome of|as a end result of} find a way to|you possibly can} establish where your strengths and weaknesses are as you begin betting. These are all a great factor to know, and it could possibly} permit you to maximize your winnings. U.S. sportsbooks supply lots of of props on each game, making a greater assault surface 카지노 since they can’t correctly price all of them.

    OdpovědětVymazat